Bania

Zapraszamy naszych gości do zrelaksowania się w ruskiej bani, którą usytuowaliśmy nad niewielkim potokiem przepływającym przez naszą posesję.

Ruska bania wywodząca się z tradycji rosyjskiej jest sauną opalaną drewnem. Składa się z dwóch pomieszczeń. Pierwsza to tak zwana „wypoczywalnia”, która jest miejscem przeznaczonym do odpoczynku, po wyjściu z bani schładza się tutaj rozgrzane ciało i relaksuje się pijąc przygotowane herbatki ziołowe z dodatkiem miodu. Drugie pomieszczenie to tak zwana „parzalnia” w której znajduje się piec obłożony polnymi kamieniami. Po rozgrzaniu kamieni polewa się je obficie wodą ( my dodajemy do wody np. olejki sosnowe i eukaliptusowe) co powoduje wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Czas w „parzalni” spędzamy na surowych drewnianych ławkach.

Ruska bania ma wspaniały wpływ na nasze ciało. Oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn, hartuje, relaksuje i uspokaja. Stosowanie naprzemiennie ciepła i zimna wzmacnia odporność organizmu. Szczególnie polecamy po wysiłku fizycznym, wspaniale regeneruje po wędrówkach górskich lub rowerowych wyprawach. W bani przebywamy cyklicznie, po około 10 minut, następnie przechodzimy do wypoczywalni lub schładzamy ciało wchodząc do potoku lub polewając się zimną wodą. Na pobyt w bani przeznaczamy 1-2 godziny

Cena za korzystanie 35 zł od osoby za 1 godzinę

Rezerwacje: 501 296 113

 

Po seansie w Bani, wieczorem zapraszamy na grillowanie w naszej Altanie

 

Pokoje gościnne Dworek Wadera, Wetlina, Noclegi Bieszczady – zapraszamy!

Masz pytania? Napisz do nas!

Dowiedz się o wolnych terminach!